771 166 195

ProExtraCare>Základní informace>Jak se stát au-pair/nanny

Jak se stát au-pair/nanny

Pojeďte s námi pomáhat německé rodině s péčí o děti a jejich výchovou a poznejte život v Německu! Vyplňte nezávaznou přihlášku a využívejte služeb zavedené společnosti ProExtraCare!

Nabízíme širokou škálu pracovních příležitostí pro au-pair a chůvy. Věk nerozhoduje, rodiny často hledají i zkušené chůvy. Na rozdíl od konkurence získáte velmi dobré platové ohodnocení 900 až 2000€ za měsíc.

Pracovní náplň

Hlavní činností chůvy je péče o děti - příprava dětí do školy a doprovod do zájmových kroužků, au-pair s dětmi při hře se psemorganizování volného času, příprava snídaní, svačin apod. Chůva také pomáhá rodině s domácími pracemi jako je úklid a žehlení, mytí nádobí, praní apod.

Nutností je alespoň základní znalost němčiny nebo dobrá znalost angličtiny. Pro vykonávání této práce nepotřebujete žádné odborné vzdělání, pouze značnou dávku energie a pořádnou chuť pracovat. Zkušenosti v oboru jsou samozřejmě výhodou.

Pracovní doba je 30 až 40 hodin týdně.

Forma spolupráce 

Pokud chcete pracovat jako chůva v Německu, potřebujete český živnostenský list. Jde o volnou živnost, s přesným názvem „Poskytování služeb pro rodinu a domácnost“. Pro získání tohoto živnostenského listu nepotřebujete žádné odborné vzdělání a vydá vám ho každý živnostenský úřad. Jako občan EU můžete v Německu pracovat na český živnostenský list a povinné odvody platit na území ČR. Jako „mezinárodní doklad“ vám v tomto případě slouží tzv. formulář A1, který vám vydá Okresní správa sociálního zabezpečení. V rámci volného poskytování služeb v EU lze tedy práci na živnostenský list vykonávat i v jiném státě Evropské unie, v našem případě v Německu. Živnostenský list a formulář A1 musíte mít vždy a stále u sebe.

Délka pracovního pobytu

Délka pracovního pobytu je minimálně 3 měsíce.

Co získáte

Minimální mzda pro au-pair je 260€ za měsíc. Au-pair ale často pracují na zkrácený úvazek a jde spíše o životní zkušenost než výdělek. My ale nabízíme hlavně práci pro chůvy, kde si vyděláte minimálně 1200€ za měsíc. Máme i lukrativní nabídky, kde je mzda až 2000€ za měsíc. Chůva ale pracuje na plný úvazek a je často plně zodpovědna za děti i domácnost. 

Samozřejmostí je vlastní pokoj a strava v hostitelské rodině zdarma. Mnoho rodin umožňuje navštěvovat jazykové kurzy, na které i finančně přispívá.

Dopravu na místo i zpět vám vždy zajistíme a rodina vaše cestovní náklady proplácí.

Jde hlavně o cenné zkušenosti, zdokonalení jazykových schopností, poznání kultury a životního stylu Němců, ale i zajímavé finanční ohodnocení. 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše