771 166 195

ProExtraCare>Základní informace>Jak se stát au-pair

Jak se stát au-pair

Pojeďte s námi pomáhat německé rodině s péčí o děti a jejich výchovou a poznejte život v Německu! Vyplňte nezávaznou přihlášku a využívejte služeb zavedené společnosti ProExtraCare!

Nabízíme širokou škálu pracovních příležitostí pro au-pair a chůvy. Věk nerozhoduje, rodiny často hledají i zkušené chůvy. Na rozdíl od konkurence získáte velmi dobré platové ohodnocení 900 až 1600€ za měsíc.

Pracovní náplň

Hlavní činností au-pair je péče o děti - příprava dětí do školy a doprovod do zájmových kroužků, au-pair s dětmi při hře se psemorganizování volného času, příprava snídaní, svačin apod. Au-pair také pomáhá rodině s lehkými domácími pracemi jako je úklid a žehlení, mytí nádobí, praní apod.

Nutností je alespoň základní znalost němčiny nebo dobrá znalost angličtiny. Pro vykonávání této práce nepotřebujete žádné odborné vzdělání, pouze značnou dávku energie a pořádnou chuť pracovat. Zkušenosti v oboru jsou samozřejmě výhodou.

Pracovní doba je 30 až 40 hodin týdně.

Forma spolupráce 

  • Pokud chcete pracovat jako au-pair v Německu, potřebujete český živnostenský list. Jde o volnou živnost, s přesným názvem „Poskytování služeb pro rodinu a domácnost“. Pro získání tohoto živnostenského listu nepotřebujete žádné odborné vzdělání a vydá vám ho každý živnostenský úřad. Jako občan EU můžete v Německu pracovat na český živnostenský list a povinné odvody platit na území ČR. Jako „mezinárodní doklad“ vám v tomto případě slouží tzv. formulář A1, který vám vydá Okresní správa sociálního zabezpečení. V rámci volného poskytování služeb v EU lze tedy práci na živnostenský list vykonávat i v jiném státě Evropské unie, v našem případě v Německu. Živnostenský list a formulář A1 musíte mít vždy a stále u sebe.

Délka pracovního pobytu

Délka pracovního pobytu je minimálně 3 měsíce.

Co získáte

Minimální mzda pro au-pair je 260€ za měsíc. My ale nabízíme minimálně 900€ za měsíc. Máme i lukrativní nabídky, kde je mzda až 1600€ za měsíc!

Samozřejmostí je vlastní pokoj a strava v hostitelské rodině zdarma. Mnoho rodin umožňuje navštěvovat jazykové kurzy, na které i finančně přispívá.

Jde hlavně o cenné zkušenosti, zdokonalení jazykových schopností, poznání kultury a životního stylu Němců.

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím