771 166 195

ProExtraCare>Základní informace>Jak se stát nanny/chůvou

Jak se stát nanny/chůvou

Pojeďte s námi pomáhat německé rodině s péčí o děti a jejich výchovou a poznejte život v Německu. Vyplňte nezávaznou přihlášku a využívejte služeb zavedené společnosti ProExtraCare!

Nabízíme širokou škálu pracovních příležitostí pro chůvy. Věk nerozhoduje, rodiny často hledají zkušené chůvy. Na rozdíl od konkurence získáte velmi dobré platové ohodnocení od 1800€ za měsíc.

Pracovní náplň

Hlavní činností chůvy je péče o děti. Chůva se stará o to, aby děti byly v bezpečí a zdraví, aby se jim dostalo kvalitní péče a aby se měly dobře. au-pair s dětmi při hře se psemChůva také pomáhá rodině s domácími pracemi.

Nutností je alespoň základní znalost němčiny nebo dobrá znalost angličtiny. Pro vykonávání této práce nepotřebujete žádné odborné vzdělání, pouze značnou dávku energie a pořádnou chuť pracovat. Zkušenosti v oboru jsou samozřejmě výhodou.

Pracovní doba je 30 až 40 hodin týdně. 

Zde jsou některé konkrétní činnosti, které chůva může vykonávat:

 • Příprava dětí do školy a doprovod do zájmových kroužků
 • Organizace volného času dětí
 • Příprava jídla a pití pro děti
 • Péče o hygienu dětí
 • Hra s dětmi a podpora jejich rozvoje
 • Pomáhání dětem s úkoly do školy
 • Pomáhá rodině s domácími pracemi

Pokud máte zájem o práci chůvy v Německu nebo Holandsku, určitě se o ni informujte. Může to být pro vás skvělá příležitost, jak si vydělat dobrý plat a zárověň poznat novou zemi.

Forma spolupráce 

Pokud chcete pracovat jako pečovatelka v Německu, potřebujete český živnostenský list. Jde o volnou živnost s přesným názvem „Poskytování služeb pro rodinu a domácnost“. Pro získání tohoto živnostenského listu nepotřebujete žádné odborné vzdělání a vydá vám ho každý živnostenský úřad.

Od roku 2021 mohou OSVČ v České republice využít tzv. paušální daň. Paušální daň je daňový režim, který umožňuje OSVČ hradit pouze jednu měsíční paušální platbu, která zahrnuje daň z příjmů, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Paušální platba pro rok 2023 činí 5 469 Kč měsíčně. Přihlášení k paušální dani je možné na finančním úřadě. Paušální daň může být pro OSVČ výhodným způsobem, jak snížit administrativní zátěž a zjednodušit daňové povinnosti.

Jako občan Evropské unie můžete v Německu pracovat na český živnostenský list a povinné odvody platit na území České republiky. Formulář A1 je mezinárodní doklad, který prokazuje, že jste v ČR účastni sociálního pojištění a zdravotního pojištění a že se tyto odvody platí v ČR. Formulář A1 vám vydá Okresní správa sociálního zabezpečení a je jeden z nutných dokumentů pro práci v Německu. 

Délka pracovního pobytu

Délka pracovního pobytu chůvy je minimálně 3 měsíce.

Co získáte

Minimální mzda pro au-pair je 260 eur za měsíc. Au-pair ale často pracují na zkrácený úvazek a jde spíše o životní zkušenost než výdělek.

My ale nabízíme hlavně práci hlavně pro chůvy, kde si vyděláte minimálně 1800€ za měsíc. Máme i lukrativní nabídky, kde je výdělek až 2500€ za měsíc. Chůva pracuje na plný úvazek a je často plně zodpovědna za děti i domácnost. Váš výdělek závisí na zkušenostech, kvalifikaci a náročnosti práce.

Samozřejmostí je vlastní pokoj a strava v hostitelské rodině zdarma. 

Dopravu na místo i zpět vám vždy zajistíme a rodina vaše cestovní náklady proplácí.

Jde hlavně o cenné zkušenosti, zdokonalení jazykových schopností, poznání kultury a životního stylu Němců, ale i zajímavé finanční ohodnocení.

Zde jsou některé další výhody práce chůvy v Německu nebo Holandsku:

 • Možnost poznat novou zemi a kulturu
 • Možnost zlepšit si znalost jazyka
 • Možnost získat zkušenosti v oboru
 • Měsíční výdělek od 1800 eur měsíčně
 • Zdarma poskytnuté ubytování a strava
 • Zaplacená doprava na místo i zpět

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše