771 166 195

Časté dotazy

Jak dobře musím umět německy?

Čím lepší je vaše znalost německého jazyka, tím lepší nabídku práce od nás dostanete. Pokud máte němčinu na komunikativní úrovni, zkušenosti s prací v Německu nebo třeba maturitní zkoušku z NJ, nemusíte se ničeho obávat. Rodiny jsou vstřícné a rádi vám vše (i několikrát) vysvětlí. Minimálně však požadujeme alespoň základní znalost němčiny (na úrovni A1+), ale v tomto případě můžete na pracovní nabídku čekat déle.

Jaké potřebuji vzdělání?

Pokud se chcete stát pečovatelkou, nepotřebujete žádné odborné vzdělání. Nejdůležitější je trpělivost, empatie a chuť do práce. V případě, že jste zdravotní sestra, absolvovali jste pečovatelský kurz nebo máte již předchozí pracovní zkušenosti v oboru, je to pro vás velká výhoda. Svá osvědčení nebo doporučení nám pošlete e-mailem společně s přihláškou.

Co si nesmím s sebou do Německa zapomenout?

  • Živnostenský list + formulář A1
  • Podepsanou smlouvu
  • Úrazové pojištění do zahraničí
  • Pojištění odpovědnosti
  • Řidičský průkaz
  • Doporučujeme také kopii posledního daňového přiznání, potvrzení o zaplacení sociálního a zdravotního pojištění v ČR

Samozřejmě myslete na osobní doklady jako občanský průkaz, kartička pojištěnce nebo platební karta. Je potřeba počítat s finanční rezervou na začátek pobytu. Nicméně vzhledem k nulovým nákladům na ubytování a stravu jsou i vaše výdaje velmi nízké.

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše