771 166 195

ProExtraCare>Základní informace>Jak se stát pečovatelkou

Jak se stát pečovatelkou

Chcete pracovat v německé rodině jako pečovatelka? S výborným platem? S námi jste na nejlepší cestě. Pro začátek vyplňte naší nezávaznou přihlášku.

Vyberte si z naší široké nabídky pracovních příležitostí pro pečovatelky, pečovatele, hospodyně i chůvy. Nabízíme vám plat 1800€ až 3000€ měsíčně.

Pracovní náplň

Každodenní práce pečovatelky spočívá hlavně v základní péči o seniory a jejich domácnost. výlet seniora s pečovatelkou

Pracovní náplň pečovatelky v Německu se liší na základě individuálních požadavků dané rodiny. Obecně se však jedná o následující činnosti:

  • Pomáhání seniorům s každodenními činnostmi, jako je oblékání, koupání, stravování a hygiena.
  • Úklid domácnosti, vaření, praní, žehlení a nákupy.
  • Společnost seniorům, doprovázení k lékaři a procházky.

Pro práci pečovatelky v Německu je nutná alespoň základní znalost němčiny. To je důležité pro komunikaci se seniory a jejich rodinou, ale také pro pochopení pokynů a úkolů.

Pro práci pečovatelky v Německu nepotřebujete žádné odborné vzdělání. Je však důležité, abyste měli značnou dávku energie a chuť pracovat. Mnoho rodin vyžaduje také praxi nebo pečovatelský kurz.

Forma spolupráce

Pokud chcete pracovat jako pečovatelka v Německu, potřebujete český živnostenský list. Jde o volnou živnost s přesným názvem „Poskytování služeb pro rodinu a domácnost“. Pro získání tohoto živnostenského listu nepotřebujete žádné odborné vzdělání a vydá vám ho každý živnostenský úřad.

Od roku 2021 mohou OSVČ v České republice využít tzv. paušální daň. Paušální daň je daňový režim, který umožňuje OSVČ hradit pouze jednu měsíční paušální platbu, která zahrnuje daň z příjmů, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Paušální platba pro rok 2023 činí 5 469 Kč měsíčně. Přihlášení k paušální dani je možné na finančním úřadě. Paušální daň může být pro OSVČ výhodným způsobem, jak snížit administrativní zátěž a zjednodušit daňové povinnosti.

Jako občan Evropské unie můžete v Německu pracovat na český živnostenský list a povinné odvody platit na území České republiky. Formulář A1 je mezinárodní doklad, který prokazuje, že jste v ČR účastni sociálního pojištění a zdravotního pojištění a že se tyto odvody platí v ČR. Formulář A1 vám vydá Okresní správa sociálního zabezpečení a je jeden z nutných dokumentů pro práci v Německu. 

Délka pracovního pobytu

Délka pracovního pobytu je zhruba 1-3 měsíce. Pracuje se na turnusy, doporučujeme 2 měsíce v Německu, 2-4 týdny volna a pak opět dvouměsíční turnus. Jsou možné kratší i delší pobyty, vše je možné individuálně domluvit.

Platové podmínky

Výše výdělku se pohybuje od 1500€ do 2200€ za 30 dní a závisí na vaší úrovni německého jazyka a náročnosti pracovní pozice. Stravu a ubytování ve vlastním pokoji máte zdarma v rámci rodiny.

Plat vám přijde na účet po 30 odpracovaných dnech. Záloha je možná. Doporučujeme si před odjezdem zřídit euro účet v ČR nebo přímo v Německu.

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše