771 166 195

ProExtraCare>Základní informace>Jak se stát pečovatelkou

Jak se stát pečovatelkou

Chcete pracovat v německé rodině jako pečovatelka? S výborným platem? S námi jste na nejlepší cestě. Pro začátek vyplňte naší nezávaznou přihlášku.

Vyberte si z naší široké nabídky pracovních příležitostí pro pečovatelky a hospodyně. Nabízíme vám plat 1500€ až 2200€ měsíčně.

Pracovní náplň

Každodenní práce pečovatelky spočívá hlavně v základní péči o seniory a jejich domácnost. výlet seniora s pečovatelkouPracovní náplň se liší na základě rozdílných požadavků dané rodiny. Jde ale hlavně o pomoc seniorům při hygieně, vstávání či oblékání a samozřejmě také o úklid domácnosti, vaření, praní, žehlení, nákupy. Vaším úkolem je dělat seniorům společnost, doprovázet je k lékaři, chodit s nimi na procházky. I proto je alespoň základní znalost němčiny nutností.

Pokud se chcete stát pečovatelkou, tak nepotřebujete žádné odborné vzdělání, pouze značnou dávku energie a chuť pracovat. Mnoho rodin vyžaduje také praxi nebo pečovatelský kurz. 

Forma spolupráce

Pokud chcete pracovat jako pečovatelka v Německu, potřebujete český živnostenský list. Jde o volnou živnost s přesným názvem „Poskytování služeb pro rodinu a domácnost“. Pro získání tohoto živnostenského listu nepotřebujete žádné odborné vzdělání a vydá vám ho každý živnostenský úřad.

Od roku 2021 můžete jako OSVČ využít tzv. paušální daň, kde budete hradit pouze jednu měsíční paušální platbu (5469 Kč) a budete mít vyřešenou povinnost odvést daň z příjmů, sociální pojistné a zdravotní pojistné. Přihlásit se k ní můžete na finančním úřadě. Už nebudete muset vyplňovat daňové přiznání ani odevzdávat přehledy o příjmech a výdajích zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení. Místo se třemi úřady tak budete komunikovat pouze s jedním, s finančním úřadem.

Jako občan EU můžete v Německu pracovat na český živnostenský list a povinné odvody platit na území ČR. Jako „mezinárodní doklad“ vám v tomto případě slouží formulář A1, který vám vydá Okresní správa sociálního zabezpečení. V rámci volného poskytování služeb v EU lze tedy práci na živnostenský list vykonávat i v jiném státě Evropské unie, v našem případě v Německu. Živnostenský list a formulář A1 musíte mít vždy a stále u sebe.

Délka pracovního pobytu

Délka pracovního pobytu je zhruba 1-3 měsíce. Pracuje se na turnusy, doporučujeme 2 měsíce v Německu, 2-4 týdny volna a pak opět dvouměsíční turnus. Jsou možné kratší i delší pobyty, vše je možné individuálně domluvit.

Platové podmínky

Výše výdělku se pohybuje od 1500€ do 2200€ za 30 dní a závisí na vaší úrovni německého jazyka a náročnosti pracovní pozice. Stravu a ubytování ve vlastním pokoji máte zdarma v rámci rodiny.

Plat vám přijde na účet po 30 odpracovaných dnech. Záloha je možná. Doporučujeme si před odjezdem zřídit euro účet v ČR nebo přímo v Německu.

 

Zavřít

Zde máte možnost přizpůsobit používání souborů cookie podle svých preferencí. Toto nastavení můžete kdykoliv změnit.

Tyto stránky používají pro svou optimalizaci soubory cookies. K některým z nich však potřebujeme mít Váš souhlas. Zobrazit podrobnosti

Povolit vybranéPovolit vše